Aktualności

Lekkoatletyczni złoci juniorzy

W weekend 14-16 lutego 2020r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, podczas których w barwach AZS AWF Warszawa wystąpiło aż szesnastu zawodników. Sześcioro z nich może pochwalić się nie tylko zdobyciem medali, ale także poprawieniem swoich rekordów życiowych. W ostatecznej klasyfikacji nasi lekkoatleci, dzięki zdobyciu trzech złotych, dwóch srebrnych oraz jednego brązowego medalu, okazali się bezkonkurencyjni, a nasz Klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. 

Medale podczas zawodów zdobyli: 

  • Pia Skrzyszowska - złoto w biegu na 60 m, obecnie jej nowy rekord życiowy to 7.32s.
  • Julia Słocka - złoto w wieloboju kobiet do lat 20. Julia może pochwalić się swoim nowym rekordem życiowym 3686 pkt. 
  • Nina Staruch - złoto w pchnięciu kulą oraz  nowy rekord  życiowy (13,49m).
  • Bartek Marciniewicz - srebro w skoku o tyczce. Bartek tak jak koleżanki klubowe poprawił swój rekord życiowy - 4.50 m. 
  • Daria Kościanek - srebro w wieloboju kobiet do lat 18, a także nowy rekord życiowy 3234 pkt. 
  • Monika Kamień - brąz w skoku o tyczce kobiet do lat 18 i oczywiście nowy rekord życiowy - 3.30 m.

Medalistów przygotowali trenerzy: Marek Rzepka, Damian Kamiński, Jarosław Skrzyszowski oraz Janusz Mastalerz. 

Oprócz medalistów podczas zawodów reprezentowali nas także: Aleksandra Pawlak, Mahon Oliwia, Dawid Robakowski, Szymoń Jasiński, Barbara Burle
wicz, Małgorzata Strzeżysz, Katarzyna Jóźwiaczuk, Jan Głębocki, Bartosz Cuber, Julia Hoffmann.

Za dwa tygodnie w Toruniu odbędzie się druga bardzo ważna impreza mistrzowska w sezonie halowym w lekkoatletyce. Tym razem to zawodnicy do lat 23 oraz seniorzy będą walczyć o miano najlepszych w Polsce. Zmagania naszych zawodników będzie można oglądać w TVP Sport. Do czego zachęcamy! 

 

 

Wróć