Aktualności

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski 2020

W dniach 28-30 sierpnia 2020 roku we Włocławku odbyły się 96. PZLA Mistrzostwa Polski seniorów. Była to najważniejsza impreza seniorska tego roku, ze względu na sytuację emidepiologiczną, w skutek której zostały odwołane najważniejsze międzynarodowe zawody: Mistrzostwa Europy czy Igrzyska Olimpijskie.

W barwach AZS-AWF Warszawa podczas tej trzydniowej imprezy wystartowało ponad 30 zawodników, którzy zdobyli 7 medali. W klasyfikacji punktowej nasz klub zajął 3 miejsce.

W biegu na 100m wystartowały zawodniczki: Justyna Paluch (12.29), Paulina Paluch (12.04), Natalia Duchnowska (12.34) oraz Pia Skrzyszowska - która zdobyła srebrny medal w biegu finałowym z czasem 11.76, ustępując jedynie 4 lata starszej Ewie Swobodzie. Wśród sprinterów reprezentował nas, startujący jeszcze w zeszłym roku w wielobojach, Szymon Dziuba i uzyskał dobry rezultat: 10.98.

Sprinterzy biegali również na dystansie 200m. Najlepiej zaprezentowali się Paulina Paluch która z czasem 24.66s w finale, zajęła 8 miejsce oraz Szymon Dziuba którego czasem 21.74s pozwolił zakwalifikować na 9 pozycji.

W biegu na 400m nasz Klub reprezentowali: Natalia Bartosiewicz (54.74), Szymon Ogonowski (50.93) oraz Dariusz Kowaluk który w finale zdobył brązowy medal z czasem 46.80. Na tym samym dystansie z płotkami wystartowali Bartłomiej Bany (56.77) oraz Emilia Ankiewicz, która awansowała do finału, jednak nie wzięła w nim udziału z powodu kontuzji doznanej podczas rozgrzewki, na skutek nieodpowiedzialnego zachowania sędziów tych zawodów.

Nasi reprezentanci na dystansie 800m to Grzegorz Wójcicki (1:56.24), Daniel Gadomski (4 miejsce w finale - 1:49.49), Weronika Wyka ( 6 miejsce w finale - 2:07.33) oraz Angelika Sarna (4 miejsce w finale - 2:05.61).

Płotkarze i płotkarki ze zmiennym szczęściem. W biegach podczas Mistrzostw Polski mieliśmy sześcioro reprezentantów i wszystkim udało się awansować do finału, z całej szóstki medal trochę niespodziewanie, jednak w pięknym stylu zdobył wychowanek naszego klubu Krzysztof Kiljan, który dobiegł do mety jako trzeci i ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy 14.09. W finale Artur Noga zajął 4 miejsce, z czasem 14.20, a Dominik Staśkiewicz miejsce 6 z czasem 14.33. Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała Pia Skrzyszowska, która zajęła 4 miejsce z czasem 13.55, na siódmym miejscu uplasowała się Martyna Skierkowska z czasem 13.96, a na ósmym Anna Wojcieszek z czasem 14.06. W biegu na 110 m ppł swoich sił próbował również wieloboista Michał Krawczyk, który w eliminacjach uzyskał czas 15.88.

Ponownie, jak przed rokiem, garść medali zdobyły dla naszego klubu zawodniczki z konkurencji rzutowych. W rzucie dyskiem Nina Staruch wywalczyła brązowy medal z rezultatem 49.59m, a w pchnięciu kulą brązowy medal zdobyła niezawodna Maja Ślepowrońska. Najlepszy wynik z finału 16,80m. W pchnięciu kulą nasz klub reprezentowała również Natalia Cisicka zajmując 12 miejsce, (11.35m). Wśród oszczepników reprezentowali nas Maciej Topolewski (12 miejsce, 67.26m) oraz Wojciech Sumiński (15 miejsce, 62.36m), a w rzucie młotem Kinga Łepkowska która zajęła siódme miejsce - 62.35m.

W skoku w dal wśród kobiet Sandra Sikorska uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 6.05m, natomiast Bartosz Gąbka zajął 9 miejsce z wynikiem 7.16. W trójskoku miejsce ósme z wynikiem 14.97m zajął Rafał Sulwirski.

Bieg na 5000m również miał naszą reprezentantkę, Aleksandra Hołda zajęła 11 miejsce z czasem 16:36.69.

Oprócz rywalizacji indywidualnej, w programie Mistrzostw odbyły się również cztery biegi sztafetowe. Nasi reprezentacji na 4x100m zdobyli dwa brązowe medale. Sztafeta kobiet w składzie: Natalia Duchnowska, Paulina Paluch, Justyna Paluch, Anna Wojcieszek uzyskała czas: 45.52, sztafeta mężczyzn: Krzysztof Kiljan, Szymon Dziuba, Wiktor Suwara, Dominik Staśkiewicz - czas: 40.68

Sztafety 4x400m zajęły w swoich biegach piąte miejsca. Sztafeta kobiet: Bartnowska Natalia, Bartosiewicz Natalia, Weronika Wyka, Angelika Sarna - czas. 3:40.71. Sztafeta mężczyzn: Szymon Ogonowski, Wiktor Suwara, Daniel Gadomski, Dariusz Kowaluk - czas 3:15.74.