Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski 2020 w lekkoatletyce seniorów

W weekend 29 luty - 1 marca nasi zawodnicy brali udział w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Czując presje młodego, juniorskiego pokolenia które tydzień wcześniej bardzo dobrze zaprezentowało się na  halowych MP, nasi młodzieżowcy (u23) I seniorzy stanęli na wysokości zadania zdobywając wiele medali i rekordów życiowych.

Podczas pierwszego dnia zawodów w konkurencji pchnięcia kulą złoto w obu kategoriach (OPEN i U23) zdobyła Maja Ślepowrońska z wynikiem 16.64m, co również jest jej nowym rekordem życiowym.

W biegu na 60 m przez płotki nowy rekord życiowy - 8.44s - nabiegała Martyna Skierkowska, zawodniczka, która na podstawie nowej umowy o współpracy z klubem UKS Gepard Warszawa od tego sezonu reprezentuje nasze barwy i już w pierwszym oficjalnym starcie pokazuje się z jak najlepszej stromy. Wynik ten dał jej czwarte miejsce w kategorii OPEN i brązowy medal w kategorii U23.

W biegu na 60 m srebrny medal w kategorii U23 zdobyła Paulina Paluch z czasem 7.45s. Wynik ten jest wyrównaniem ustanowionego dwa tygodnie wcześniej rekordu życiowego. Dla powracającej po zeszłorocznej kontuzji zawodniczki to bardzo dobry prognostyk przed startem sezonu letniego.

• trójskok kobiet - Dominika Jędrzejczyk - 11.04m,
  • 800 m panów - Dawid Lec - 1:55.67 (4 miejsce U23).

W tym dniu odbyły się również eliminacje w biegu na 800 m kobiet - do niedzielnego finału zakwalifikowały się Emilia Ankiewicz, Weronika Wyka i Agata Kołecka.

Drugi dzień zawodów rozpoczął się od rywalizacji panów w 7-boju na dystansie 60 m ppł - nasz reprezentant Szymon Dziuba uzyskał czas 8.79s - nowy rekord życiowy. W tym dniu odbył się również konkurs skoku o tyczce - rezultat Szymona to 4.10m. Wielobój zakończył bieg na 1000 m, w którym Szymon uzyskał czas 2:58.83. Podsumowując występ Szymona, zdobył on 4862 punkty, które dały mu srebrny medal w kategorii U23, a czwarte miejsce w OPEN.

Medale w drugim dniu zawodów zdobyli również płotkarze. Krzysztof Kiljan w biegu na 60 m przez płotki - brąz w OPEN i złoto w kategorii U23 - czas 7.83s, co jest nowym rekordem życiowym tego zawodnika. Podczas biegów płotkarskich towarzyszyło nam wiele emocji. Nie tylko za sprawą naszego wychowanka Krzyśka, ale też za sprawą naszego nowego zawodnika Artura Nogi - zdobył on srebrny medal w kategorii OPEN z czasem 7.68s. Podczas biegu finałowego udało mu się nawiązać bezpośrednią walkę z Damianem Czykierem, który wygrał z czasem 7.64s.

W biegu finałowym na 800 m kobiet, nasza specjalistka od 400m przez płotki, Emilia Ankiewicz zdobyła srebrny medal po niesamowitym finiszu na ostatniej prostej - czas zawodniczki to 2:06.78 - nowy oficjalny rekord życiowy. Był to pierwszy start Emilii w indywidualnych biegach na Hali od 2017 roku, kiedy wygrała bieg finałowy na 800 m kobiet z czasem 2:03,35, jednak po proteście rywalek sędziowie ostatecznie zdyskwalifikowali ją za nadepnięcie linii wewnętrznej toru. W stawce finałowej na 6 pozycji dobiegła broniąca tytułu z 2019 roku Weronika Wyka (2:07.23), ostatnia była Agata Kołecka (2:08.46).

Ze srebrnego medalu cieszyły się również zawodniczki występujące w biegu sztafetowym 4x200m - Paulina Paluch, Justyna Paluch, Urszula Bhebhe, Natalia Duchnowska - czas sztafety 1:37.96.

W tym dniu odbył się również konkurs tyczki mężczyzn, skoku w dal oraz bieg na 200m z udziałem naszych zawodników: